چیدمان اتاق کودک

اتاق کودک یکی ازقسمت‌های مهم خانه است که شما باید متناسب با سن و سال و روحیه دلبندتان بچینید.

کودک شما  قرار است مدت زمان زیادی را در اتاق خود سپری کند. بنابراین دکوراسیون این اتاق باید به گونهای باشد که تاثیر خوب و مثبتی در روحیه کودک  ایجاد کند. در این مقاله سعی کرده‌ایم نکاتی پیرامون چیدمان اتاق کودک ارائه کنیم؛ همراه ما باشید.

رنگ مناسب اتاق کودک

مهمترین عاملی که باید به آن توجه کنیم انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودک است. کودکان روحیه لطیفی دارند انتخاب رنگ‌ها نیز بسیار مهم است. بهتر است که از رنگ‌های شاد و ملایم مثل آبی کمرنگ، صورتی، سبز کمرنگ، لیمویی و  کلا در طیف آرامش دهنده انتخاب کنیم.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

علاوه بر رنگ‌ها می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی که متناسب با طرح‌های کودکانه اتاق دلبندتان استفاده کنید. کاغذ دیواری‌های شلوغ یا کارتونی توصیه نمی شود زیرا آن‌ها  پس از مدتی باعث خستگی و دلزدگی کودک می‌شوند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

چطور تابلو نقاشی برای کودک درست کنیم

کودکان در سنی مخصوص علاقه دارند روی در و دیوار نقاشی کنند. برای اینکه ازکثیف شدن دیوارها جلوگیری کنیم بهتر است بخشی از اتاق کودک را با کاغذ یا مقوای سفیدی بپوشانیم تا کودکان با بازی و نقاشی خلاقیت و استعداد خود را شکوفا کنند.

نقش نور در اتاق کودک

یکی از عوامل تاثیرگذار در اتاق کودک انتخاب نور مناسب است. نور طبیعی بهترین انتخاب است که علاوه بر  آرامش، جذب ویتامین دی می‌تواند نیاز کودک ویتامین را تامین کند. استفاده از نورهای زننده جز خستگی و آشفتگی پیامد دیگری ندارد.

مناسب ترین اتاق برای کودک

خاص ترین اتاق برای کودک این است که حتماً یک پنجره شمالی داشته باشد, که نور آن تاثیر مستقیمی روی سحرخیزی و شادابی دلبندتان بگذارد و با نصب حفاظ گاهی به بیرون دید داشته باشد بهتر است اتاق کودک نزدیک حمام و سرویس بهداشتی، انباری یا جاهای شلوغ نباشد؛ سر و صدا و شلوغی تاثیر زیادی بر روی روحیه لطیف کودکان می‌گذارد.

مناسب ترین اتاق برای کودک

پرده اتاق کودک

در انتخاب پرده اتاق باید از پارچه‌های لطیف و بدون الیاف مثل حریر با پارچه‌های ساده استفاده کرد.  پرده های ضخیم جلوی تابش نور را می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *